O značce Bielenda

Rodinná firma Bielenda byla založena v roce 1990 Barbarou Bielendou, absolventkou Fakulty chemie Gdaňaské univerzity. Po studiích se B. Bielenda začala naplno věnovat kosmetice a stala se v Polsku výraznou propagátorkou výroby přírodní kosmetiky s přírodními složkami extrahovanými z rostlin. Během svých prvních výzkumů věnovala pozornost ginko bilobě, jejíž výtažek použila v kosmetice jakožto první ve své zemi. Produkty s vyjímečným extraktem získaly tehdy velkou popularitu, kterou si zachovávají i dnes, po 20 letech na trhu.

Kosmetika inspirovaná přírodou

Ve složení produktů značky Bielenda najdete ingredience jako jsou vosk, jíl, mikronizované řasy, rostlinné výtažky, ovoce, extrakt z kaviáru, exotické či aromaterapeutické oleje a další. Pro firmu je největší inspirací příroda, v které stále hledá nové, exotické rostliny s jedinečnými vlastnostmi, které poskytují pozoruhodné výsledky při péči o pleť. Nezapomíná však ani na vzácné zdroje, které nabízí evropská příroda jako je med, hrách, solanka aj. Při výrobě Bielenda používá pouze výrobky z certifikovaných plodin a ekologicky schválených složek (EKO CERT).

Výroba probíhá přímo vedle sídla společnosti, díky čemuž se každým dnem daří udržovat nadstadardní standard kvality. U každé výrobní várky se monitoruje čistota, hlídá se přítomnost komedogenních látek a známých alergenů. Žádný z produktů není testován na zvířatech. Stejný postoj očekává firma i od svých partnerů a dodavatelů.

I díky těmto zásadám si produkty získaly označení Bielenda Natural Cosmetics. Během let byly mezinárodní normy revidovány normy toho, co lze za „přírodní“ označit, přesto si firma toto označení stále drží.

Široká škála pleťové kosmetiky užívaná po celém světě

Sortiment společnosti Bielenda zahrnuje více než 400 kosmetických přípravků pro péči o obličej, tělo a vlasy. Vyrábí krémy, masky, peelingy, balzámy, odličovací kosmetiku, přípravky pro opalování, přípravky pečující o vlasy i aromaterapeutické koupelové oleje.

Výrobky firmy Bielenda jsou prodávány po celém světě, jak v malých prodejnách, tak i hypermarketech a to v Rakousku, USA, Francii, Velké Británii, Švédsku, Finsku, Kanadě,  České republice, Řecku, Slovensku, Ukrajině, Maďarsku, Černá Hoře…

Řada kosmetiky pro profesionály

Během let vytvořila firma vlastní řadu profesionální kosmetiky – Bielenda Professional, která je určená pro použití v salonech či lázních (SPA). V našem e-shopu najdete většinu z těchto profi produktů. Jako základ pro tuto řadu byl použit extrakt z melounu, mikrokolagen, kyselina hyaluronová, koloidní zlato či bambucké máslo. Mnoho profesionálů, ostatně i jejich zákazníci, si chválí účinnost produktů z této řady. Mezi zvláště oblíbené produkty kosmetiček patří peelingy a masky.

Aby si všechny ženy vychutnávaly svou krásu

Po celou dobu si Bielenda zachovává svou věrnost své filozofii, která spočívá ve vytváření kosmetiky respektující krásu žen a přírody. Hlavním přáním je, aby si všechny ženy mohly užívat svou krásu s pomocí kvalitní přírodní kosmetiky, která skutečně funguje.

Certifikáty a výzkum

Bielenda je nositelem certifikátu ISO 14001: 2004. Jedná se o mezinárodní standard pro řízení životního prostředí, který je zaměřený na minimalizaci dopadu podnikání na životní prostředí. Tento certifikát řeší dohled nad využíváním přírodních zdrojů, odpadních vod, spotřebou energie, manipulaci s průmyslovým odpadem.  Firma je také držitelem certifikátu ISO 9001: 2008.

V laboratořích Bielenda se věnují neustálému výzkumu inovativních kosmetických přípravků, také testování jejich bezpečnosti a účinnost. Nové produkty jsou inspirovány nejnovějšími objevy a úspěchy v kosmetologii.